wersja testowa serwisu

Wielki sukces szachistki KS Piątka! Zuzanna Łukasik trzecia w Europie

Wielki sukces szachistki KS Piątka! Zuzanna Łukasik trzecia w Europie
fot. UM Skierniewice

Reprezentantka KS Piątka Skierniewice, Zuzanna Łukasik wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w szachach. Zawody rozegrano w miniony weekend w Amsterdamie.

W dniach 18 – 22 października w Holandii odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach dla Niesłyszących zorganizowane przez Międzynarodową Organizację ICCD. Nasze miasto reprezentowała 16-letnia Zuzanna Łukasik, która zanotowała znakomity start w zawodach. Zuzia musiała się mierzyć ze znacznie silniejszymi rywalkami z Europy w tym: Chorwacji, Ukrainy, Litwy czy Łotwy. Mimo to, skierniewiczanka dała radę, ostatecznie zajmując trzecie miejsce na podium. - Zuza włożyła ogrom serca i pracy, aby wywalczyć bardzo wysokie trzecie miejsce w Europie. Należy podkreślić, że jest to młoda zawodniczka, która zawsze walczy do końca, a jedna partia szachowa w jej wykonaniu trwa średnio ok. 4-5h – słyszymy w klubie KS Piątka Skierniewice.

- Same zawody upływały w dobrej i przyjaznej atmosferze, gdzie zawodnicy z całej Europy, w kategorii Kobiet zgłoszono 9 narodowości rywalizowali na deskach szachowych. Dzień podczas mistrzostw w Amsterdamie zaczynał się o 6.30, a kończył często po 23.00. Zuza większość czasu (ponad 8h dziennie) spędzała na grze w szachy, przygotowaniach i analizach partii – dodają opiekunowie Zuzi. Jak sama powiedziała szachy to forma wyrażenia jej własnej osobowości, to gra która daje jej ogrom satysfakcji i poczucie spełnienia.

Przed klubowiczką Piątka Skierniewice kolejne starty w Polsce, Europie i na arenie światowej. Życząc powodzenia, wierzymy w dalsze sukcesy młodej szachistki ze Skierniewic.

Źródło: UM Skierniewice