wersja testowa serwisu

Wkrótce ruszy dalsza rozbudowa parkingu przy ul. Jagiellońskiej w Skierniewicach

Wkrótcy ruszy dalsza rozbudowa parkingu przy ul. Jagiellońskiej w Skierniewicach
fot. Urząd Miasta Skierniewice

Ekspresowo zakończył się pierwszy etap zadania związanego z budową parkingu na rogu ul. Jagiellońskiej i Strakacza. Kolejny ma rozpocząć się na dniach, gdy tylko poprawią się warunki atmosferyczne.

Półtora miesiąca – tyle czasu potrzebował wykonawca na zakończenie pierwszego etapu zadania – budowy parkingu na rogu ulic: Jagiellońskiej i Strakacza. W tym czasie udało się nie tylko utwardzić przestrzeń kostką brukową i wyznaczyć wiele miejsc parkingowych (w tym dla osób niepełnosprawnych). Okolica została w pełni oświetlona. Wzbogaciła się też o nowy chodnik i barierki. Wyznaczono także ławki i wiatę przystankową.

Na dniach rozpocznie się kolejny etap tej inwestycji, który potrwa do końca maja. Obejmie on dalszą rozbudowę parkingu na tyłach kamienic komunalnych przy ul. Jagiellońskiej 24 i 26.

- Inwestycja będzie nieco bardziej skomplikowana. Na terenie znajdują się bowiem stare, zniszczone komórki, które zgodnie z projektem będziemy musieli wyburzyć – słyszymy w Wydziale Dróg i Komunikacji. - Zanim to jednak nastąpi, wybudujemy nowe, równolegle do kamienic. Następnie damy czas mieszkańcom na przeniesienie swojego dobytku.

Projekt przewiduje również budowę oświetlenia, ułożenie kanalizacji oraz obsadzenie drzewami obrzeży parkingu. Finalnie w dwóch etapach w centrum ma powstać ponad sto miejsc parkingowych, a całkowita wartość zadania wyniesie blisko 1,7 mln zł (drugi etap 820 tys. zł).

Zadanie powinno rozpocząć się w miniony poniedziałek, 11 stycznia, jednak ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne prace wstrzymano. Drogowcy wrócą na plac budowy, gdy tylko ustaną mrozy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac.

źródło: UM Skierniewice