wersja testowa serwisu

Wszedł do sklepu z bronią, żeby ukraść paczkę papierosów. Mieszkaniec Skierniewic może spędzić za kratami nawet 12 lat

254-113157
fot. KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckiej, został aresztowany na 3 miesiące. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawieni wolności.

Do zdarzenia doszło 16 maja około godziny 22:00 na terenie jednego ze sklepów z asortymentem alkoholowym w Tomaszowie Mazowieckim. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wszedł na teren sklepu i zabrał paczkę papierosów o wartości około 14 złotych. Jednocześnie odchylił kurtkę i pokazał osobie obsługującej, że jest gotów użyć przedmiotu, który miał w pistoletowej kaburze, a który wyglądał jak broń palna.

- Gdy ekspedient zażądał zwrotu przywłaszczonych przez napastnika papierosów, ten wyjął z kabury pistolet i grożąc jego użyciem opuścił w pośpiechu sklep - relacjonują policjanci. - Bezpośrednio po otrzymaniu informacji o napaści, kryminalni przystąpili do skrupulatnego gromadzenia śladów sprawie. Pozwoliły one ustalić, iż mężczyzna oddalił się z miejsca napadu samochodem.

Uzyskane w sprawie informacje zaprowadziły ich na teren powiatu skierniewickiego. Tam przy współpracy z kryminalnymi z KMP Skierniewice dotarli do obecnego użytkownika wytypowanego pojazdu a następnie do mężczyzny podejrzewanego o rozbój.

Policjanci w godzinach porannych 17 maja 2020 roku zatrzymali 32-letniego mieszkańca Skierniewic, który nie krył zaskoczenia. Podczas szczegółowego przeszukania, policjanci zabezpieczyli pistolet wykorzystany przy rozboju na pracowniku sklepu.

- Była to replika broni palnej, będąca wiatrówką na sprężone powietrze. Ponadto policjanci zabezpieczyli odzież wierzchnią podobną do tej wykorzystanej przy napadzie. W kieszeni znaleźli paczkę papierosów tej samej marki jaką mężczyzna przywłaszczył na terenie sklepu - informują mundurowi.

32-latek już w chwili policyjnego zatrzymania przyznał się do dokonania rozboju na terenie sklepu. Zostały mu przedstawione prokuratorskie zarzuty rozboju. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 18 maja na wniosek Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.