wersja testowa serwisu

Wypadek na ul. Widok w Skierniewicach. Sprawca był kompletnie pijany

249-117426
fot. KMP w Skierniewice

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca mazdy, który spowodował kolizję z innym samochodem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas apelują o rozwagę. Jazda pod wpływem alkoholu, zagraża nie tylko kierowcy, ale również życiu i zdrowiu innych użytkowników dróg.

We wtorek, 28 lipca około 22:45 skierniewiccy policjanci interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego na ul. Widok w Skierniewicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Mazdą 44-letni mieszkaniec Skierniewic najechał na tył jadącego przed nim Mercedesa.

- Podczas czynności policyjnych związanych z ustalaniem okoliczności zdarzenia, policjanci zbadali trzeźwość kierującego Mazdą. Badanie wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości – miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu - informują skierniewiccy policjanci.

Przypominamy: za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka rzędu 5000 złotych.

Pomimo systematycznych działań i codziennych kontroli, nadal zdarzają się tacy kierujący, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Trzeba pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu, zagraża nie tylko kierowcy, ale i życiu i zdrowiu innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy też o tym, jak ważna jest kontrola społeczna. Jeśli zauważyłeś, że ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych odurzających substancji, zareaguj! Powiadom służby dzwoniąc na nr alarmowy 112!