Najważniejsze wideo w esk24

Zaatakował 82-latkę na przystanku. Seniorka zaczęła uciekać, agresor nie dał za wygraną. Szokujące sceny na Kilińskiego

epa
KPP Pabianice

Dzięki zdecydowanej postawie strażnika miejskiego policjanci z pabianickiej komendy zatrzymali 40-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju. Mężczyzna zaatakował 82-letnią kobietę czekającą na autobus. Decyzją sądu agresor najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. 

11 listopada, około godziny 12.00 policjanci interweniowali na ulicy Kilińskiego w Pabianicach. Na miejscu strażnik miejski ujął mężczyznę, który zaatakował starszą kobietę. Seniorka siedziała na przystanku i czekała na przyjazd autobusu. 

- W pewnym momencie podszedł do niej nietrzeźwy mężczyzna i zaczął się awanturować. Wyzwał kobietę i zażądał od niej pieniędzy. Bezbronna pabianiczanka próbowała uciec. Mężczyzna nie dawał jednak za wygraną. Dogonił wołającą pomocy kobietę i popchnął ją na chodnik. 82-latka upadła. Na szczęście w tej chwili zareagował przechodzień, który ujął napastnika - przekazuje sierż. szt. Agnieszka Jachimek

Okazało się, że pomocy pokrzywdzonej udzielił, będący na urlopie strażnik miejski. Mężczyzna natychmiast o zdarzeniu poinformował służby mundurowe. Interweniujący policjanci zatrzymali agresora. Był nietrzeźwy. 

- Badanie alkomatem wykazało niemal 2,5 promila w jego organizmie. 40-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy - dodaje sierż. szt. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej Policji.

40-letniemu agresorowi grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Niestety, nie jest to odosobniony przykład ataku na seniorkę. 12 października policjanci interweniowali na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Gryzla, gdzie 35-latek w bestialski sposób popchnął starszą panią, która upadła na ulicę, więcej o tym pisaliśmy w artykule >>>> Bestialski atak na seniorkę. 35-latek popchnął kobietę na ruchliwą ulicę. Już siedzi w areszcie [Wideo].