wersja testowa serwisu

Zalane posesje w gminie Nieborów. Wojewoda Łódzki deklaruje pomoc

MUCO1048

Sztab kryzysowy, na czele z Wojewodą Łódzkim, Tobiaszem Bocheńskim, wizytował wczoraj Bobrowniki i Skierniewice. W tej pierwszej miejscowości doszło do zalania domów i posesji, po tym jak z Zalewu Zadębie nastąpił zrzut nadmiaru wody.

Do podtopień doszło po tym, gdy z zalewu Zadębie w Skierniewicach dokonano zrzutu nadmiaru wody do rzeki Skierniewki. Mimo, że zrzut rozpoczął się już w sobotę (20 czerwca), to dopiero we wtorek i środę w Skierniewce drastycznie wzrósł poziom, co skutkowało zalaniem m.in. posesji o domów w Bobrownikach i Mysłakowie.

Wczoraj (24 czerwca) Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński, Wicestarosta Powiatu Łowickiego, Piotr Malczyk, Wójt Gminy Nieborów, Jarosław Papuga, Komendant Powiatowy PSP w Łowiczu, mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Makowski, a także Zastępca Prezydenta Skierniewic, Jarosław Chęcielewski rozmawiali o bieżących działaniach w tej sprawie.

Wojewoda Łódzki obiecał rządowe wsparcie finansowe dla poszkodowanych, a także zobowiązał się podjąć działania zapobiegające podobnym sytuacjom w przyszłości. Ma to nastąpić w porozumieniu z Wójtem Jarosławem Papugą. Również władze Skierniewic zobowiązały się do współpracy.

Szczegóły w poniższym materiale filmowym z wczorajszej wizyty: