wersja testowa serwisu

Zbliża się II Fiesta Balonowa o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice

fot_4397klOWfqWibGpC785HlXs

Od 17 do 20 września skierniewickie niebo wypełni się feerią barw za sprawą wyjątkowych zawodów powietrznych. W tym roku nad Skierniewicami pojawią się nie tylko ogromne, widowiskowe balony, ale także paralotnie i motolotnie.

Fiesta Balonowa nieco nieśmiało debiutowała przy okazji ubiegłorocznego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Dobra atmosfera i sprzyjające warunki pozwoliły na stworzenie kolejnej edycji wydarzenia. W tym roku do Skierniewic zjedzie około 20 baloniarskich załóg z całego kraju. Do tego podniebne zmagania wzbogaci ekipa paralotniarzy i motolotniarzy.

- Zawody balonowe to wydarzenie z olbrzymim potencjałem wizerunkowym i promocyjnym. W tym roku staramy się dołożyć wszelkich starań, aby jak najwięcej skierniewiczan mogło podziwiać te majestatyczne statki - podkreśla Dawid Szymczak z Wydziału Kultury i Promocji skierniewickiego ratusza.

Ekipy lotników przyjadą do Skierniewic 17 września. W kolejnych dniach będą rozgrywane loty konkursowe, które według baloniarskiej sztuki rozgrywane są w dwóch sesjach: porannej oraz popołudniowej. Wtedy to mieszkańcy Skierniewic powinni wypatrywać kolorowych statków powietrznych przelatujących nad miastem. Załogi planują także konkurencje sprawnościowe oraz widowiskowy przejazd przez miasto, który poprzedzi oficjalne otwarcie fiesty.

- Warto pamiętać, że Fiesta Balonowa to wydarzenie, które bardzo mocno uzależnione jest od pogody. Dlatego też wszyscy miłośnicy balonów powinni śledzić kanały komunikacji wskazane przez skierniewicki ratusz. Tam na bieżąco będą podawane informacje o startach poszczególnych ekip i przygotowanych przez nas niespodziankach zaznacza Andrzej Kostańczuk, który koordynuje skierniewicką fiestę.

Wszystkie informacje na temat aktualnych poczynań uczestników fiesty będą przekazywane na społecznościowych kanałach miasta (www.fb.com/kochamSkierniewice oraz www.fb.com/skoiw.skierniewice), a także na antenie Radia RSC (88,6 FM).

źródło: UM Skierniewice