wersja testowa serwisu

Zbliża się kolejna edycja Targów Ogrodniczo-Rolnych w Skierniewicach

5mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Jak co roku, podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw w hali nr 2 Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pomologiczna 8, odbywać się będą XXIII Targi Ogrodniczo-Rolne. Nie zabraknie również towarzyszących im wydarzeń.

Stałym punktem Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw są Targi Ogrodniczo-Rolne, które w tym roku będa odbywać się już po raz dwudziesty trzeci. Podczas dwudniowej imprezy można m.in. zapoznać się z dorobkiem naukowym znanego na całym świecie skierniewickiego Instytutu Ogrodnictwa. Podczas targów do dyspozycji gości są specjaliści z Instytutu Ogrodnictwa, którzy przygotowują prelekcje, pogadanki i wyjątkowe wystawy. Targi to także wielki kiermasz ogrodniczy, gdzie w sprzedaży dostępne są niespotykane nigdzie indziej odmiany kwiatów, owoców i warzyw. Swoje stoiska posiadają również instytucje związane z sadownictwem, ogrodnictwem, rolnictwem czy szkółkarstwem. Zwiedzający mogą uzyskać szereg fachowych porad, konsultacji udzielanych przez profesjonalistów oraz nawiązać kontakty. Stałym punktem imprezy w ostatnich latach są Targi Zdrowej Żywności obfitujące w wyjątkowe smaki kuchni regionalnej.

Największy owoc i warzywo

Jednym z elementów imprezy targowej jest konkurs na "Największy owoc i warzywo". Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie najbardziej dorodnych pod względem wielkości, ciężaru czy objętości owoców lub warzyw. Zainteresowanych zapraszamy do udziału. Okazy należy dostarczyć do Hali przy ul. Pomologiczna 8, 17 września (piątek) w godz. 8:00 - 20:00 lub w dniu 18 września 2021 r.(sobota) w godz. 8:00 - 9:30, wraz z opisem formatu A4 zawierającym: nazwę i wielkość (ciężar, obwód, długość itp.), telefon oraz nazwisko i imię hodowcy oraz miejscowości.

Dla wyróżnionych nie zabraknie oczywiście nagród rzeczowych w postaci sprzętu ogrodniczego, nawozów i środków ochrony. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę o godz. 16:00. Zachęcamy do udziału.

źródło: UM Skierniewice