wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Uczniowie z Bolimowa rozwiązywali kryminalną zagadkę

249-109475

W Zespole Szkół w Bolimiowie uczniowie klas mundurowych rozwiązywali ze skierniewickimi policjantami kryminalną zagadkę. Analizując przygotowane ślady – informacje, mogli przez chwilę poczuć się policjantami na miejscu zdarzenia i poznać naszą służbę.

Uczniowie na miejscu otrzymali od policjantek zestawy śladów różnego rodzaju. Były to fikcyjne ślady np. daktyloskopijne czy osmologiczne, a także część stworzonej na potrzeby wydarzenia dokumentacji – np. oględziny miejsca zdarzenia. Na ich podstawie uczniowie określali, co mogło wydarzyć się w jednym z domów jednorodzinnych na ul. Marszałkowskiej w Skierniewicach.

Sprawę ułatwiały i jednocześnie utrudniały udzielane im podpowiedzi i pułapki informacyjne. Następnie przedstawiali swoje wersje na forum, a te zostały zweryfikowane z nagranym przez rzecznika komunikatem medialnym Policji. Najlepsi zdobyli oceny bardzo dobre.

Część uczestników miała też okazję zapoznać się z procedurą doboru i kwestionariuszem omówionym przez pracownika skierniewickich kadr.

Policjanci współpracują ze szkołą w Bolimowie od wielu lat, zarówno w kwestii spotkań, jak również w kwestii nauczania - w klasach policyjnych uczą w niej czynni oraz emerytowani funkcjonariusze.

info: KMP w Skierniewicach