wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Za nami VIII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym" w Bolimowie

87956422_2836197319752281_4412098587534557184_o

Zastępca Wójta Gminy - Patryk Kołosowski odczytał list Andrzeja Dudy, prezydenta RP, który objął to przedsięwzięcie patronatem. „Uznając za wielką zasługę dla naszej narodowej pamięci i umacniania patriotyzmu Polaków to, że dzięki Państwa pracy dobro, wielkość, odwaga, wierność, szlachetność okazały się wartościami nie tylko wzniosłymi, ale też atrakcyjnymi i modnymi" - napisał w liście prezydent kończąc swoje przesłanie zawołaniem „Cześć i chwała bohaterom".

W tegorocznej edycji biegu w Bolimowie udział wzięło ponad 120 uczestników. Zawodnicy przekraczając linię mety otrzymali pamiątkowy medal i mogli pokrzepić siły prawdziwą żołnierską grochówką, przygotowaną przez KGW Sierzchów.

Dystans tradycyjnie wyniósł 1963 m. Najszybszy okazał się Konrad Wisiński, który wygrał bieg w kategorii open. Drugie miejsce zdobył Radosław Boguś, trzecie - Karol Gapys.

Klasyfikacja biegu (10 pierwszych miejsc):
I. Konrad Wisiński
II. Radosław Boguś
III. Karol Gapys
IV. Paweł Boguś
V. Andrzej Górniak
VI. Jan Osicki
VII. Zbigniew Skroński
VIII. Michał Konopczyński
IX. Tomasz Zaborowski
X. Tomasz Pardej

Przyznano także dodatkowe medale dla:
Najmłodszego uczestnika na trasie: Ignasia Potempę. Najstarszej zawodniczki (prababcia Ignasia) Pani Haliny Zbyszyńskiej. Najliczniejsza rodzina biorąca udział w biegu: rodzina Państwa Potempów. Gratujemy!

Statuetki open i medale dodatkowe wykonane przez Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie. Organizator akcji na terenie gminy Bolimów - Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie.