wersja testowa serwisu

Złodziej sklepowy zatrzymany w przez skierniewicką policję. Grozi mu 5 lat więzienia

policja-kajdanki

45-latek z powiatu żyrardowskiego ukradł kosmetyki w jednej ze skierniewickich drogerii. Został zauważony dzięki czujności pracownicy sklepu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wonności.

23 lutego 2021 roku w godzinach wieczornych skierniewicka policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Pracownica sklepu nie widziała momentu kradzieży ale zwróciła uwagę na mężczyznę, który wszedł do sklepu bez maseczki i po chwili go opuścił. Podeszła do półki, gdzie wcześniej stał i stwierdziła brak kosmetyków. Przejrzała zapis monitoringu sklepowego, na którym widoczny był moment jak sprawca zabiera przedmioty do torby. Również obecny w sklepie przypadkowy klient potwierdził pracownicy sklepu, że widział jak mężczyzna zabiera kosmetyki.

Na miejsce skierowano patrol policji który dzięki szybkiej reakcji, zauważył mężczyznę znajdującego się w samochodzie na parkingu jednego z marketów, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. W trakcie przeszukania pojazdu zostały znalezione kosmetyki skradzione w drogerii o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Żyrardowianin został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Skierniewicach