wersja testowa serwisu

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Bełchatowie
fot. Urząd Miasta Bełchatów

Bełchatowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej pożegnała swojego dotychczasowego komendanta. St. bryg. mgr inż. Wojciech Jeleń po 33 latach służby odchodzi na emeryturę.

Oficjalne zdanie stanowiska przez komendanta Wojciecha Jelenia miało miejsce w poniedziałek, 29 czerwca, podczas uroczystej zbiórki w jednostce PSP w Bełchatowie.

Komendanta pożegnali i podziękowali za współpracę koleżanki i koledzy z PSP w Bełchatowie, a także prezydent miasta Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim.

- Proszę przyjąć wyrazy szacunku i serdecznie podziękowania za godne pełnienie tej trudnej i niezwykle odpowiedzialnej służby oraz funkcji komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dziękujemy za współpracę z miastem i okazywane wsparcie. Życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i wielu jeszcze wyzwań - powiedziała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

St. bryg. Wojciech Jeleń swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1987 roku. W 1992 roku skierowany został do służby w bełchatowskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie od 1993 roku pełnił funkcje najpierw zastępcy, a następnie dowódcy tej właśnie jednostki. W 2009 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Bełchatowie, a w 2013 roku – komendanta powiatowego w bełchatowskiej komendzie PSP.
Podczas swojej długoletniej służby dowodził wieloma trudnymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi. Za swoje zasługi wielokrotnie był nagradzany. Otrzymał m.in. złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa", złotą odznakę „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej", brązową odznakę „Zasłużony dla obronności kraju", srebrny medal „Za długoletnią służbę" oraz srebrny „Krzyż zasługi".

Komendant Jeleń, składając meldunek o zdaniu obowiązków służbowych na ręce Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Grzegorza Janowskiego, podkreślił: - Zawsze przyjdzie, co ma przyjść, choćbyś zegar popchnął w tył… Dziś po 33 latach służby w szeregach straży i siedmiu latach bycia komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie żegnam się ze służbą i mundurem – powiedział st. bryg. Wojciech Jeleń.

W przemówieniu komendanta nie zabrakło także podsumowań wspomnień i podziękowań.

- Przez 28 lat służyłem najlepiej jak potrafiłem, mieszkańcom naszego miasta oraz całego powiatu, a wcześniej rejonu. Na szczęście z każdej akcji udawało się nam wyjść cało. Było to możliwe dzięki wspaniałej, dzielnej załodze naszej komendy i nieprzecenionej pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie – dodał komendant Jeleń.

- St. bryg, Wojciech Jeleń ma tyle zasług, że można by obdzielić nimi cały pluton. Serdeczny człowiek, który do swoich obowiązków zawsze podchodził z powagą i ciepłem. Życzę zdrowia i zasłużonego wypoczynku – powiedział Łódzki Komendant Wojewódzki Grzegorz Janowski.

Do momentu powołania nowego komendanta, tj. najdalej do końca sierpnia, jego obowiązki pełnić będzie mł. bryg. mgr inż. Adam Pstrokoński.

źródło: UM Bełchatów