Znakomite występy zawodników Ósemki na ligowych parkietach

tk__9174_www-2mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Kadeci i Juniorzy Ósemki kroczą od wygranej do wygranej. Tym razem odnieśli przekonujące zwycięstwa nad zespołami z Łowicza i Kutna. Młodzicy "Skierniewickich Panter" wysoko wygrywają w Łodzi ze swoim głównym rywalem do wojewódzkiego złota czyli ŁKS-em.

Liga U17 Mężczyzn :
MKS Ósemka Skierniewice - KS Bzura Łowicz (203:17)

Juniorzy Ósemki byli zdecydowanym faworytem rozgrywanego w Łowiczu meczu z KS Bzura. Pomimo tego, że ze względu na sytuację zdrowotną w spotkaniu nie mogło wziąć udziału kilku skierniewiczan, to od pierwszej do ostatniej minuty na parkiecie niepodzielnie rządziły "Skierniewickie Pantery", a wynik spotkania mówi sam za siebie. Wysokie prowadzenie umożliwiało pełną rotację i trzeba przyznać, że każdy z zawodników wykorzystał swoją szansę. Cieszy postawa najmłodszych w drużynie: Marcela Spasa i Patryka Pietrzkowskiego, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, zarówno w ataku jak i obronie. Juniorzy Ósemki z kompletem trzech zwycięstw są liderem wojewódzkiej ligi U17 mężczyzn.

Liga U15 Mężczyzn :
MKS Ósemka Skierniewice - UKS Siódemka Trans Michor Kutno (76:44)

Kadeci Ósemki swój czwarty ligowy mecz rozegrali w Kutnie z tamtejszą Siodemką. Nasz zespół już od pierwszych minut pokazał gospodarzom, że nie będzie to dla nich łatwy mecz. Ósemka rozpoczęła spotkanie od prowadzenia (17:1), co pozwoliło na kontrolowanie gry i przećwiczenie nowych ustawień taktycznych. Dobrze zagrali kadrowicze: Patryk Hurynowicz 27 (4×3), Goran El-Ward 17(3×3), Patryk Saciński 15. Wojciech Błoch jak zwykle zadbał o zbiórki, a powracający do formy Szymon Wyszogrodzki świetnie się spisał w defensywie. Dobre wejście z ławki zanotował także Tomasz Kubisiak. Ostatecznie Ósemka wygrywa wysoko i zdecydowanie. W ligowej tabeli Skierniewickie Pantery z kompletem czterech zwycięstw są wiceliderem wojewódzkich rozgrywek.

MKS Ósemka Skierniewice - ŁKS Szkoła Gortata Łódź (94:53)

Już w pierwszej kolejce spotkań wojewódzkiej ligi U14 na parkiecie Zatoki Sportu w Łodzi spotkał się mistrz (Ósemka) z wicemistrzem (ŁKS) poprzedniego sezonu. Obydwa zespoły naszpikowane są koszykarzami, którzy już za tydzień udadzą się do Zielonej Góry, gdzie wspólnie jako Kadra Województwa powalczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na parkiecie nie brakowało walki i świetnych, efektownych akcji. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, ale ostatnie dwie kwarty należały zdecydowanie do "Skierniewickich Panter" z Ósemki. W rolę egzekutora wszedł Patryk Hurynowicz, który rzucił 39 punktów. Świetnie rozgrywał piłkę Goran El-Ward - 32 oczka (3×3). Cały zespół Ósemki zagrał bardzo dobrze w obronie, co dało możliwość do zdobywania łatwych punktów po przechwytach. Oczywiście zdarzały się zastoje i straty ale okazałe wyjazdowe zwycięstwo na inaugurację rozgrywek w "jaskini lwa" nad zawsze mocnym ŁKS-em jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

źródło: UM Skierniewice