wersja testowa serwisu

Życiowy sukces Mateusza Bolimowskiego! Wojownik piąty w Europie!

mateusz_bolimowski2ssmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Życiowy sukces Mateusza Bolimowskiego. Podczas rozgrywanych w Chorwacji Mistrzostwach Europy Młodzieży w Judo, podopieczny trenera Jerzego Gołębiewskiego zajął wysokie piąte miejsce.

Ostatnio nie brakuje dobrych wiadomości ze skierniewickiego klubu MMKS Wojownik. Kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym sukcesie naszych judoków na Mistrzostwach Polski Judo Kata, gdzie piąty rok z rzędu skierniewiczanie wrócili z medalami (pisaliśmy o tym TUTAJ). W zawodach nie mógł wystapić Mateusz Bolimowski, dotychczasowy kompan Michała Gołebiewskiego. Powodem była oczywiście impreza zdecydowanie wyższej rangi, rozegrana 10 listopada - Mistrzostwa Europy Młodzieżowców U23 Judo w chorwackiej miejscowości Porec, na której Bolim zanotował bardzo udany debiut!

Debiut na piątkę z plusem!

Dla Wojownika była to pierwsza tego typu impreza w kategorii młodzieżowiec do 100 kg. Jak się okazało od razu udało się uplasować w ścisłej czołówce najlepszych judoków w Europie. W pierwszej walce szczęście uśmiechnęło się do Mateusza, który otrzymał wolny los (dzień wcześniej po losowaniu, we wtorek skreślono bowiem zawodnika Estonii, z którym miał walczyć pierwszą walkę). W drugiej jego przeciwnikiem był Gruzin Onise Saneblidze, z którym Mateusz przegrał. Los kolejny raz umożliwił jednak Mateuszowi walkę o czołowe lokaty. Dzięki dobrej postawie Gruzina, nasz reprezentant otrzymał szansę walki w repasażach. Tam trafił na Rosjanina Azamata Plizeva, z którym wygrał przez ippon. Zwycięstwo dawało realne szanse na walkę nawet o brązowy medal.

W decydującym starciu o medal. przeciwnikiem okazał się silny reprezentant Rumunii Eduard Serban. Po wyrównanej walce na kilkadziesiąt sekund przed końcem pojedynku, Rumun zaskoczył Mateusza i na skraju pola walki wykonał punktowany atak, który zakończył walkę. ,,Bolim" ostatecznie uplasował się na wysokim 5. miejscu, jest największym sukcesem w sportowej karierze młodego Wojownika.

- Dla Mateusza wywalczone piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Młodzieży U23 to największy życiowy sukces. Mateusz, to pierwszy rocznik młodzieżowca, przed nim jeszcze wiele startów w nowej kategorii wagowej do 100 kg. Start w Chorwacji to także nauka i zdobyte cenne doświadczenie ­- skomentował trener Jerzy Gołębiewski. - W tym roku 28 listopada planowany jest kolejny start Mateusza w Mistrzostwach Polski Młodzieżowy U 23 w Józefowie, jeśli zawody zostaną rozegrane, były już raz przełożone w powodu pandemii.

źródło: UM Skierniewice